Šatny a vestavěné šatní skříně

Šatny a vestavěné šatní skříněV posledních letech se u nás staly velice oblíbenou variantou vestavěné skříně a postupně i samostatné šatny, které zakrývají celé stěny místností. Ideální možností pro malé byty jsou pak skříně se zrcadly, které místnost prosvětlí a opticky zvětší. Čelní plocha vestavných skříní a šaten totiž už dávno nemusí být kompaktně dřevěná, může se dělat zrcadlová, z barevného skla nebo přírodních materiálů.

Šatnu od vestavěné skříně odlišuje převážně její hloubka a uspořádání. Šatnami jsou ve starších bytech nahrazovány komory či jiné podobné místnosti. V nových bytech se již se šatnami většinou počítá. Naši odborníci a bytový architekti vám rádi poradí a navrhnou řešení přímo pro váš byt. Každý zákazník má jiné prostorové možnosti.

V současné době nabízíme několik typů řešení šaten od klasického deskového přes kovový systém až po moderní trubkový systém. Je jen na volbě zákazníka, který systém zvolí.

Co by správná šatna neměla postrádat?

Vnitřní vybavení šatny by mělo odpovídat především vašim potřebám. Nezapomínejte, že i ty se ale po čase mohou změnit, proto by šatna měla být variabilní. Využijte posuvných a otočných věšáků, které vám umožní jednoduchý přístup k věcem. Upravené vysoké komínky s tričky jsou sice úhledné, ale může se stát, že se vám celá kupka zhroutí, když zatoužíte po tričku umístěném v její spodní části. Účelně navržená šatna by tomu měla předejít. Zapomenout byste neměli ani na věšáky pro kravaty, pásky a šátky. Uzavřená šatna by pak měla disponovat kvalitním osvětlením a větráním.