LUXRA PRAHA trendy v designu kuchyní

Trendy designu kuchyní

Jaké jsou LUXRA PRAHA trendy v designu kuchyní?

Kuchyně je jedním z nejdůležitějších center domácnosti. Vyplatí se investovat energii do inteligentního řešení, které nám bude opravdu vyhovovat. Současné pojetí kuchyně se přizpůsobuje našemu rychlému životnímu stylu. Mezi nejžádanější patří přívětivé otevřené prostory, které poskytnou obyvatelům domácnosti možnost sdílet společný čas trávený doma.

Moderní kuchyň už není jen místem pro přípravu pokrmů, ale i prostorem pro setkání celé rodiny. Propojení kuchyně s jídelnou bývá dnes už samozřejmostí, ale stále oblíbenější je i model spojení kuchyně a jídelny s obývacím pokojem.


Jednou z možností, jak místo pro přípravu jídla "otevřít" je barový pultík z jedné strany kuchyňské linky. Takovéto řešení se nabízí u linek ve tvaru písmene "L" nebo "U". Z vaření se tak stane zábava, která nám nebrání v kontaktu s ostatními. Na barový pult se dá zároveň rovnou servírovat, takže podávání jídla značně zjednoduší.

Moderní minimalistický a tradiční venkovský. První spočívá v uplatnění moderních materiálů a čistých jednoduchých linií. Důležitá je harmonie užitých barev. V moderních kuchyních se často uplatňují velmi výrazné barvy. Pokud to obyvatelům domácnosti vyhovuje, nemusí se v této oblasti bát experimentovat. Ve venkovsky pojaté kuchyni najdou své místo tradiční materiály, zejména dřevo ve své přirozené barevnosti. Důležitou součástí jsou doplňky jako např. madla, úchytky, látkové závěsy atd. Aby celek působil harmonicky, v podobném stylu by mělo být i nádobí.
Velmi oblíbené jsou v poslední době vestavěné spotřebiče. Nejen že šetří místo, ale přispívají k harmonickému vzhledu kuchyně. Ledničku, myčku nebo i mikrovlnnou troubu můžeme "schovat" za dvířka ve stejné barvě jakou má zbytek linky.

LUXRA PRAHA trendem současných kuchyní jsou samozřejmostí tzv. vnořené dřezy. Jsou praktické a méně náročné na údržbu. Dřez je zabudován pod úroveň linky, nejsou zde žádné lemy či škvíry, kde by se mohla usazovat nečistota. Moderní jsou vícenásobné dřezy s menší mísou na oplachování ovoce a zeleniny. Design dřezů a baterií se neustále vyvíjí. Dnes najdeme i dřezy oválných či nepravidelných tvarů. Stačí si jen vybrat, co se do konkrétní kuchyně hodí nejlépe.moderní kuchyně

Vývojem prošly i kuchyňské úschovné prostory. V současnosti se na trhu nabízí velký výběr vysouvacích, vyklápěcích či otočných polic. Jelikož kuchyň má být zejména praktická, vyplatí se volbu skladovacích systémů skutečně promyslet.


Velmi moderní je tzv. ostrůvek. Je možno jej pojmout jako varné centrum a pokud to dispozice prostoru dovolí, lze ho využít částečně i jako plochu pro podávání jídla. Je to trend, který sleduje tendenci pojetí kuchyně jako místa pro setkávání. Ale aby byl ostrůvek opravdu efektivní, musí kolem něj být dostatek místa. Hodí se tedy spíše do větších kuchyní.

Místo, kde připravujeme a konzumujeme jídlo, je skutečně srdcem celé domácnosti. Mělo by tedy být zařízeno tak, aby bylo praktické i příjemné.