Vestavěné spotřebiče

vestavěné spotřebičeVestavěné spotřebiče se v poslední době staly běžnou součástí každé nové kuchyňské linky. Svou podstatou, tvarem a rozměry vestavěné spotřebiče přesně zapadnou do kuchyňské linky a tvoří s ní společně jeden kompaktní celek.

 

Nabízené značky spotřebičů

V nabídce vestavěných spotřebičů máme veškeré na trhu dostupné renomované značky. Pokud si zákazník bude výslovně přát dodáme a nainstalujeme spolu s kuchyní jím vybraný typ daného spotřebiče. Naše společnost doporučuje a preferuje značku Whirpool jakožto kvalitního a spolehlivého výrobce domácích spotřebičů. Ne každý výrobce je ovšem dobrý ve všem a tak pečivě vybíráme a dodáváme spotřebiče i od jiných výrobců.

V případě, že si zákazník dodá vestavný spotřebič sám, naši technici tento spotřebič nainstalují ale zákazník tím ztrácí záruku na kuchyň jakožto kompaktní celek.

Mezi námi nabízené a dodávané výrobce elektrospotřebičů které patří :

Typy vestavných spotřebičů

Zde Vám přinášíme výpis běžných vestavěných spotřebičů používaných v nových kuchyních. Ke každému jsme pro Vás sestavili několik rad a poznatků:

Pečící trouby:

troubaJe velice důležité si uvědomit, jaké máte požadavky na pečící troubu, jak často pečete a pro kolik lidí pečete. Trouby jsou konstruovány tak, aby byl jejich provoz bezpečný a mají speciální chlazení, aby nedocházelo k poškození skříněk teplem.

Můžeme je doplnit o teleskopický pečící vozík, který vyjíždí z trouby. Ideální je umístění trouby ve výšce očí spolu s mikrovlnnou troubou. Toto řešení Vám poskytuje komfort a pohodlí při pečení, máte snadnou kontrolu o pečení a nemusíte se přitom ohýbat.

Lepší již trouby již dnes nabízejí i systém samočištění vnitřních prostor tzv. pirolízu.

Varné desky:

varne deskyVarné desky již dnes bývají oddělené od pečící trouby, tak aby bylo možné je mít na odlišných místech v různých zónách. Velmi oblíbené jsou i sklokeramické standardní nebo indukční desky. Nejčastěji se dodávají tzv. kombinované, kde dvě ze čtyř plotýnek jsou indukční a dvě jsou standardní tepelné.

Vestavěné varné desky se dělají jak elektrické tak plynové. Při zabudování varné desky do pracovní plochy nevznikají žádné mezery, tak jako u volně stojícího sporáku, kde by se mohl hromadit prach a další nečistoty.

Mikrovlnné trouby:

mikrovlne troubyMikrovlnnou troubu je možné buď pověsit pod horní skříňky, nebo vestavět do skříňky třeba nad vestavnou pečící troubu. Před koupí mikrovlnné trouby je potřeba si uvědomit, co od ní očekáváte, stejně jako u pečící trouby (jaké funkce a výkon by trouba měla mít). Můžete mít mikrovlnku pouze k rychlému ohřevu jídla nebo v ní budete vařit, grilovat a rozmrazovat.

Vestavné ledničky:

vestavene ledničkyVestavěné ledničky jsou konstruovány tak, aby se dvířka skříňky a lednice otevřely současně. Dodávají se jak jednokompresorové tak dvoukompresorové, to znamená, že chladnička a mrazák mají každý svůj kompresor s nezávislým nastavením teploty.

Důležité je vybrat správně velikost ledničky, tak aby jste veškeré jídelní zásoby a chlazené nápoje měli kam uschovat. Ledničku si vybírejte podle čistého vnitřního objemu. Obecně se doporučuje u více členných domácností asi 60l objemu na osobu. Vestavné ledničky mají vždy menší objem než ledničky volně stojící.

Myčky nádobí:

myčka nádobíO výběru myčky rozhoduje počet členů v rodině a prostor v kuchyni, který na myčku máte. Při výběru myčky je velmi důležitá spotřeba vody a energie, účinnost mytí, sušení a hlučnost.

Myčky se vyrábějí ve dvou velikostech:

  • Menší - 45 cm šíře s kapacitou 9 sad nádobí jsou určeny pro menší rodiny,
  • Větší - 60 cm šíře,p ro početnější rodiny s kapacitou 12 sad nádobí,

Digestoře:

digestořV současné době je na tru pět hlavní typy odsavačů par:

  • Závěsné pod skříňku
  • Vestavěné,
  • Komínové,
  • Nástěnné
  • Recirkulační bez komínové

Možnosti odvodu par jsou buď s odtah do komína nebo použití filtru - recirkulační. Každý odsavač má tukový filtr, který je nutno pravidelně čistit, popřípadě umýt v myčce. Recirkulační odsavač je vybaven uhlíkovým filtrem, který je ovšem nutné vyměňovat.

Nejvhodnější je odvést páry z kuchyně přímo do komína, eventuelně přes zeď ven. Průměr otvoru pro odtah je dán výkonem digestoře, minimálně 125 - 150 mm. Nerezový komínový odsavač Vám sice zmenší úložný prostor horních skříněk, ale je vkusným doplňkem kuchyně

Poptávka kuchyňské linky