Jaký styl zvolit pro interiér

styl interiéru

Na prvním místě při hledání cesty k modernímu a nadčasovému interiéru zůstává výběr materiálu, který bychom neměli podcenit. Nejlepší variantou je zvolit přírodní materiál jako je masivní dřevo nebo pravá dřevěná dýha, protože každý strom, každé prkno, každá dýha je jiná a originální, stejně jako bude váš interiér. V dřevinách dominují ořech nebo dub a za zmínku stojí určitě také jádrový buk. Takový nábytek vám poslouží opravdu dlouho, neokouká se a vy budete moci pociťovat i doma doteky přírody. Požadovaný styl dotvářejí úchytky, dvířka, skla půd.

Úchytky, dvířka a skla

Trendy zasáhly i do této oblasti. Stále více se prosazují dvířka bez úchytek, která se otevírají a zavírají jemným stlačením, tzv. Push-to-open systémy, které jsou tím pravým pro milovníky minimalismu. Velmi moderní je také zapuštěná malá úchytka. Mohutná kovová úchytka vystupující do prostoru je oproti tomu stále více a více ohroženým druhem.

Toužíte-li po obývací stěně a nevíte, jakou zvolit, pamatujte na to, že dvířka obývacích stěn by měla být nejlépe posuvná, což je rozhodně praktické. Šetří místo a zároveň ukáží jen to, co chcete a nebo naopak zakryjí.

Při výběru komody či nočního stolku je důležité zvolit tu správnou kombinaci, aby ladila s ostatním nábytkem. Další novým aspektem v tomto segmentu je podsvícení. Velmi elegantně totiž působí komody a stolky, které jsou na půdách osazeny sklem s barevným efektem. Jemné podsvícení v nočním stolku, které vytváří intimní světlo, ocení určitě také všechny romanticky založené duše.

Další trendy

  • Interiéry – splývání obývacích prostor, do nynějška tematicky známé jako „kuchyně-jídelna-obývací pokoj“, vstupuje nyní i do ložnic a koupelen. S tím souvisí také prolínání nábytku do více funkčních místností – model Michelle společnosti JITONA je určen jak pro obývací pokoje tak i ložnice.
  • Tvary nábytku – tvorosloví čalouněného nábytku získává ženštější tvary. Okrouhlé formy potvrzují touhu lidí po svůdné útulnosti.
  • Látky – stále častěji se používají látky, které jsou opravdu kvalitní. IN je zejména použití jedné barvy s minimalizací vzorů.
  • Barvy – megabarvou číslo jedna stále zůstává bílá. Interiéru dodává lehkost a punc elegance. Jako další stálou barvou je nesmrtelná černá, která v sobě nese prvky luxusu.
  • Novinkou je také využití bílého lamina při velmi čistém opracování.
  • Byl zaznamenán další posun v kvalitě (materiály, kování, zpracování).
  • Olejovou povrchovou úpravu dostává už i dýhovaný nábytek.
  • Spotřebitelé si mohou vybrat z nekonečně široké nabídky.
  • Důležitým nákupním kritériem spotřebitelů se stávají také obnovitelné suroviny a recyklovatelnost použitých materiálů.

Článek byl připraven za pomoci webu www.freshin.cz